Goldman Sachs: Dopyt našich klientov po Bitcoine výrazne rastie.

Americký bankový a investičný gigant Goldman Sachs priznáva, že dopyt jeho klientov po Bitcoine nevídane rastie a tak sa musí prispôsobiť tejto situácii.

Spoločnosť Goldman Sachs už učinila prvý krok týmto smerom, keď minulý týždeň opäť otvorila svoj “trading desk” pre klientov, v rámci ktorého im poskytuje investičný servis súvisiaci s kryptomenami s možnosťou investovať do BTC futures kontraktov. Ide pritom o neslávne známy “produkt”, ktorý prvýkrát priniesla v závere roka 2017 takmer presne v okamihu, kedy začal bitcoinoví medvedí trh, čo následne viedlo aj k jeho skorému zrušeniu.

Zdá sa však, že tento krát Goldman Sachs vstupuje do trhu o čosi skôr a ešte v čase, kedy má bullrun veľkú šancu pokračovať. Gigant z Wall Street pritom nechce zostať len pri tomto produkte a údajne skúma ďalšie možnosti ako sa zapojiť. Dokonca sa špekuluje aj o žiadosti o schválenie Bitcoin ETF či o tom, že by spustil vlastný custody servis pre bezpečnú úschovu kryptomien.

V rozhovore pre agentúru Reuters COO Goldman Sachs John Waldronpovedal, že hľadajú spôsob, ako usporiť rastúci dopyt klientov po BTC. ,,Dopyt výrazne rastie. Rozmýšľame, čo s tým spraviť. Vyhodnocujeme to a tejto téme sa pozorne venujeme.”

Waldron priznal, že Bitcoinu do značnej miery pomohlo vypuknutie pandémie koronavírusu. ,,Pandémia bola významným akcelerátorom záujmu. Niet pochyb, že uvidíme viac obchodovania s digitálnymi aktívami … a výraznejšie používanie digitálnych peňazí.”

Zdroj: Kryptonovinky.sk

Leave a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.